Online Ücretsiz Gazino Oyunları Oynayın

Ağa Cafer Paşa Camii, Girne’nin üst kısımlarındaki Türkiye sınırlarında yer alan ve kendisinden daha küçük olan Yazıcızade ve Acemzade Camileri’yle birlikte üç camiden en büyük olan ibadet yeri. Camii, Ağa Cafer Paşa Caddesi’nde bulunan ve yontulmuş taşlardan yapılmış etkileyici bir mimari yapı. Kale odaları içerisindeki modern müzecilik anlayışıyla yapılmış canlandırmalar, en yalın haliyle uzak geçmişi bugüne taşıyor. Ahşap işçiliğiyle ünlü olan bu dini yapıya Osmanlı döneminde de bir takım eklemeler yapılmış. Osmanlı dönemi zamanında 1860 yılında, Yunan Ortodoks Kilisesi, 1875 yılında ise çan kulesi inşa edilmiş. Güzelyurt Bölgesi, portakal bahçelerinin sağladığı zenginlikle dikkat çekerken hemen yanıbaşındaki Lefke ise tarihi geçmişi ve zenginliğiyle öne çıkıyor. Tüm bunların yanı sıra Lefke şehrinin hemen yanıbaşında, tarihi Soli Şehri kalıntıları bulunuyor. Sarnıcın batı kısmında Mevlevi Dergahı dervişlerinden Feyzi Dede tarafından, eski Türkçe ile yazılan bir mermer yazıt bulunuyor.

#
Bahis Sitesi
Üyelik Bonusu
Puan
Siteye Git
1
30TL Bedava
5.0⭐
2
30TL Bedava
4.9⭐
3
3000TL %100
4.8⭐
4
1200TL %100
4.7⭐
5
550TL %100
4.6⭐
6
500TL %100
4.5⭐
7
4000TL %250
4.4⭐
8
1000TL %100
4.3⭐

Beşparmak Dağları’nın sona erdiği batı ucundan ayrıldıktan sonra Maronitlerin yaşadığı oldukça önemli bir köye uğramayı ihmal etmeyin derim. Yaklaşık yarım saat mesafede olan bu havalimanına uçak bileti bulmak da oldukça kolay. 2016 yılının İlkbaharında Slovenya uçak biletimi almış artık hayalimin gerçekleşmesini bekliyordum. Kıbrıs Uçak Biletleri Ne Kadar ? Şehrin tarihi, İsa’dan önce 11. yüzyıla kadar dayanıyor. İsa’nın vaftizi, Meryem’in doğumu, kubbedeki pantokrator İsa tasviri gibi örnekler günümüze kadar ulaşmış duvar resimlerinden bazıları. Ayrıca neolitik dönemden başlayarak Bizans, Lüzinyan, Venedik, Osmanlı, Türk, Rum ve İngiliz kültürleriyle yoğrularak günümüze kadar orijinalliğini koruyabilen nadir yerleşim yerleri arasında yer alıyor. Bu yapı, Kıbrıs’ta özellikleri bakımından günümüze kadar ulaşabilen en güzel mimari örneklerden birisi. Kilisenin girişindeki tabelada, “Bu yapı, 1913 yılında Bay George Houston tarafından cömertçe hediye edilen bu arazide, Bay ve Bayan Ernest Mc Donald tarafından inşa edilmiştir.” ibaresi yer alıyor.

Bu yazıttan edinilen bilgiye göre ; bu su sarnıcı 1816 – 1821 yılları arasında vergi tahsildar memuru olarak Kıbrıs’ta görev yapan ve 1834 yılında Kıbrıs valisi olan Küçük Mehmet adıyla da tanınan Seyyid Mehmet Emin Efendi tarafından inşa ettirilmiş. 2014 yılında kurulan adres içerisinde Kahnawake lisansı kullanılır. Kale, 1570 yılında direnmeden Osmanlılara teslim olmuş. Öyle büyük bir hal almıştır ki bu kumarhane ve gece hayatı sektörünün baş rol oynadığı şehir, çölün ortasında 34 milyon turist ile dünyanın en çok ikinci turist çeken şehri olmuş ve 400’e yakın otelin inşa edilmesine neden olmuştur. Bir vadi içerisinde inşa edilen kilisenin, bir zamanlar önemli bir manastırın çekirdeğini oluşturduğu biliniyor. Bir veya iki kez metro kullandım ve daha ekonomik oldu. Ama baştan belirteyim : Sırt çantası ile Seyşeller gezisi yapacaksanız, bilin ki hiçte öyle ekonomik bir gezi olmayacaktır. Singapur gezi rehberi yazımdan, Singapur’da konaklama, Singapur’da gece hayatı ve Singapur hakkında tüm bilgileri okuyabilirsiniz. Constance Lemuria : Bu otel hakkında çok fazla bir şey söyleyemeyeceğim. Kıbrıs gezisi yapacaklar için en başta belirtmem gereken en en en güzel şey : Kimlikle dahi bu güzel ülkeye, Kıbrıs‘a gidebiliyor olmamız.